الزامات چاپ DTF

برای چاپ DTF چه چیزهایی نیاز داریم؟

نکته قابل توجهی که چاپ DTF دارد این است که این چاپ نیاز به سرمایه سنگین و مهارت خاص در کار چاپ ندارد.

۱٫پرینتر

پرینترهای dtf قبل از شروع به کار باید اصلاح بشوند و برای چاپ دی تی اف آماده شوند غلطکهای پرینتر حذف شده تا از خط انداختن روی لایه سفید پشت کار همان فیلم dtf جلوگیرش شود.  پرینترهای مناسب و  پر کاربرد  Epson 1410، L800 ،L805 ،L1800 هستند  این پرینترها با ۶ رنگ اصلی کار میکنند که بسیار مناسب این نوچ چاپ هستند  زیرا جوهرهای CMYK DTF می توانند وارد مخازن استاندارد CMYK شوند در حالی که مخازن LC و LM چاپگر را می توان با جوهرهای سفید DTF پر کرد.

۲٫کاغذ فیلم

به کاغذ مورد استفاده در چاپ dtf فیلم های PET گفته میشود. این فیلم ها با کاغذ کالک یا تلق بسیار فرق دارد کاغذ مخصوص dtf ضخامتی معمولا  ۰٫۷۵ میلی متر دارد. به دلیل نوع کوتینگ خاصی که بر روی کاغذها وجود دارد امکان نشستن رنگها رو بر روی کاغذ می دهد. این فیلم ها را برش میزنند و به صورت a3 یا a4 در دسترس می باشد.  همچنین به صورت رولی موجود است که برای دستگاهای صنعتی dtf قابل استفاده هستند.

۳٫ نرم افزار

از مهمترین پایه های این چاپ نرم افزار است. چگونگی عملکرد رنگها، جوهرها و چاپ نهایی روی پارچه تا حد زیادی تحت تأثیر نرم افزار است. برای اداره کردن رنگهای سفید و CMYK  به نرم افزار مخصوص Acrorip احتیاج دارید.  تمامی خصوصیات رنگ، اندازه جوهر برای کیفیت دلخواه همگی توسط نرم افزار قابل کنترل است.

۴٫پودر چسب داغ

hot melt adhesive powder پودر چاپ DTF که در رنگهای سفید و مشکی رنگ موجود است و به عنوان یک ماده چسبی عمل می کند که رنگدانه های رنگی چاپ شده را به الیاف پارچه متصل می کند. درجه های مختلفی از پودر ذوب داغ DTF وجود دارد که بر حسب میکرون مشخص شده است.

۵٫ جوهرهای چاپ DTF

جوهرهای مخصوص چاپ دی تی اف بسیار متفاوت از جوهرهای سابلیمنشن هستند. جوهرهایی با کیفیت عالی و رنگهای زنده که باید خاصیت خشک شدن و ترک نخوردن رو داشته باشند.

۶٫ لوازم پخت چسب

استفاده از سشوار صنعتی بسیار راه حل ساده ای هست اما می توان از دستگاه پرس حرارتی برای انجام این کار استفاده کرد، باید در حالت فاصله بدون تماس استفاده شود. با استفاده از دستگاه پرس تمام سطح خشک میشود همچنین از فر پخت که یک فر صنعتی کوچک است که برای ذوب کردن پودر هم میتوان استفاده کرد.

۷٫ دستگاه پرس حرارتی

دستگاه پرس حرارتی عمدتا برای انتقال تصویر چاپ شده روی فیلم به پارچه استفاده می شود. همچنین می تواند برای گرم کردن پودر مذاب داغ روی فیلم DTF استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها:, , , , , , ,